Haaveldusautomaadid
BBT OÜ on Leedu firma GTV Blast ametlik esindaja Eestis. Sellel firmal on kogemust aastast 1991 ja tarnitud on sadu projekte paljudes maades.
Vt. lähemalt https://www.gtvblast.lt/en/about-us.
Haaveldusautomaate on nii rullteedel ja rippkonveieril läbiminevaid kui suletavaid kambreid.
Rullteega automaadi tööpõhimõtte video.
Automaate on alates toote ristlõike mõõdust 600 x 400 mm kuni mitmemeetrise avaga seadmeteni.
Toodete pikkus võib olla kuitahes pikk, kui seadme ees ja järel on piisavalt ruumi toodete seadmest läbilaskmiseks.
Väiksemad tooted laotakse spetsiaalsesse korvi, nii et ka pisidetaile saab muretult töödelda.
Kui olete seni kasutanud käsitsihaaveldust, aga tööde mahud on suured ja toodete ristlõike mõõdud on kuni ca. 1,5 x 3 m, siis on väga heaks alternatiiviks haaveldusautomaat.
- Haaveldusautomaadis on turbiinid, mis heidavad haavlit toodetele kiirusega kuni 70 m/sek. Turbiinid on paigutatud igast küljest eri nurga all, nii et kõik pinnad ja ka pisut varjatud pinnad saavad piisavalt töödeldud.
- Seadmeid on nii läbiminevaid kui kamber-tüüpi, mis võtavad vähem ruumi.
- Tooteid veab edasi mootoriga rull- või rippkonveier (läbimineva seadme puhul).
- Kinnises kambris riputatakse toode kandurile, mis läheb kambrisse ja edasi toimub kõik automaatselt.
- Pärast haaveldust võib harjaste ja kõrgsurveventilaatoriga tolmu ja haavlid tootelt eemaldada. Samuti võime tarnida täiendava käsikambri, milles saab tooteid puhastada või mõnda eriti keerulist kohta käsitsi üle haaveldada.
- Seadmel on tolmufilter, millest võib õhu pärast puhastamist tööruumi tagasi suunata.
Haaveldusautomaadi kasutamine on majanduslikult mõtlevale metallitöötlejale vähegi suuremate töömahtude puhul ülimalt põhjendatud järgmistel põhjustel:
- Haavelduskiirus võib olla vabalt ca. 2 m/min. IGAST KÜLJEST ÜHE LÄBILASKEGA. Tulemus kuni Sa 3 kergesti garanteeritud. See tähendab, et näiteks 2 x 6 m teraslehe puhastamiseks kulub 3 minutit (kokku 24 m2). Käsitsihaaveldus toimub vilunud töötaja puhul ca. 10-15 m2/h. Seega 24 m2 haaveldamiseks kuluks ca. 2 tundi – töökiiruse vahe 40-kordne!
- Haaveldusel kasutatakse ümarkuule, mis võivad kesta kuni 2000 tsüklit – kuni 5 korda enam, kui käsitsihaavelduse terav haavel! Efektiivsuse tõstmiseks võib lisada kuni 30% teravat haavlit.
- Lisaks ei vaja haaveldusautomaat eraldi töötajat, kes seda pidevalt opereerib, seda võib teha ka teiste tööde kõrvalt.
- Haaveldusautomaat ei vaja võimast kompressorit suruõhu tootmiseks, elektrivõimsust kulutab haaveldusautomaat ca. 2 korda vähem.
- Alati on garanteeritud ühtne kvaliteet, vastupidiselt käsihaaveldusele, mis inimfaktorist sõltuvalt võib olla kõikuva kvaliteediga.
- Ka keeruliste valmistoodete puhul tagab haaveldusautomaat kvaliteetse tulemuse.
- Haaveldusautomaadi kasutus- ja hoolduskulud on pigem väiksemad kui käsihaaveldusel.
- Haaveldusautomaat võib paikneda ka külmas ruumis, kus on kuiv.
- Lehtede eelpuhastus võimaldab eriti suurt säästu tööajas ja kuludes siis, kui toodeteks on suured kinnised konstruktsioonid (mahutid, konteinerid jm. sisepinnad), mille seest puhastamine pärast koostet on käsitsi ülimalt ebamugav, halva nähtavusega ning kust on väga keeruline pärast haavlit ja tolmu eemaldada.
- Lisaks on eelpuhastatud lehed ja profiilid äärmiselt kvaliteetse ettevalmistusega plasma- ja gaasilõikuseks ning keevituseks – ei teki šlakki ja ebakvaliteetseid lõikejälgi, keevitus on kvaliteetsem ja tugevam. See tähendab ka hiljem vähem lihvimist, mis on omakorda kallis, töömahukas ja töökeskkonda määriv lisatöö. Pärast koostet piisab toodetele vajadusel vaid kerge käsitsi ülehaaveldus keevituskohtades. See tahab oluliselt efektiivsema ja kiirema toodangu logistika ja ”flow”.
Eestis on GTV haaveldusautomaadid näiteks sellistel firmadel nagu Valga Moodul, Lisako (2 tk.) ja Pomemet. Võta kindlasti ühendust, aitame Sul teha kalkulatsioonid seadme tasuvuse kohta ja võime muidugi minna mõnda töötavat seadet vaatama!